15 Şubat 2011 Salı

Bilmek...Olmak


Sizin hiç kendinizi unuttuğunuz oldu mu ? Sadece yaşamınızda ki olumsuzluklara odaklandığınız, sürekli ben bunu hak etmedim, neden ben, neden ben diye kendinizi sorguladığınız zamanlar oldu mu ... Pek çok kere değil mi ?
Peki en son ne zaman kendinize güzel bir şeyler söyleniz, kendinizi onayladınız...Sabah aynaya baktığınızda gözlerinize dikkat edin lütfen...Yaklaşın aynaya ve gözlerinize dikkatlice bakın...
Ne söylüyor size...Nasıl bakıyor...Kızgınlık, kırgınlık, endişe mi var acaba...Yoksa sevgi, şefkat, onaylama mı var acaba.
Genellikle bize öğretilen düşünme kalıplarında kendini sevmek bencillikle özdeşleştirilir. "Çok egoist, sadece kendini düşünür" Bunlar çevremizde sıklıkla duyduğumuz eleştiri cümleleridir.
Ya da " çok fedakardır, sürekli başkaları için koşturur." gibi övgü cümleleri.
Unutmayın fedaKAR olmak, KAR elde etmek için kendinini FEDA etmek anlamına da gelir.
Kendini önemsemek, kendinle zaman geçirmek ve en önemlisi kendini sevmek bencillik midir sizce ? Yoksa tam tersi kendinizi fark etmek, sahip olduğunuz gücünüzü açığa çıkarmak için bir fırsat mıdır acaba ?
Siz kendi kendinizin en değerli arkadaşısınız. Bir gün an gelir, çevrenizdeki herkes sizden uzaklaşabilir. Sizi asla yalnız bırakmayacak olan içinizdeki sizdir. O hep bekler hatırlanmayı,
size güç vermeyi...
Unutmayın özsaygısı olmayan insanlar başkalarına saygı duymazlar, kendini sevmeyenler başkalarını sevemezler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder