28 Aralık 2010 Salı

Yeni Bir Yıl İçin Hazır mıyız?

"İnsanlar kendi kişiliklerinin suçunu hayat şartlarında buluyorlar.Ben şartlara inanmam.Bu dünyadan istediklerini alan insanlar,ayağa kalkıp istedikleri şartları arayan ve bulamadıklarında onları yaratanlardır." demiş büyük İngiliz oyun yazarı George Bernard Shaw.

Yeni bir yıl,yeni başlangıçlar,yeni kararlar,yeni fırsatlar...Hazır mıyız acaba,yeni olan herşeye...
Hazır olmanın ötesinde ne kadar içten istiyorum acaba...

"İnanmak yaratmanın motorudur"derler.Eğer böyle ise kendime inanmak herşeyin başlangıcı mı acaba?Kendime inanmak ne anlama geliyor bizim için. Değiştirmek,geliştirmek istediğim herhangi bir konuda kendime ne kadar inanıyorum? Gerçekten değiştirmek istiyor muyum? Yoksa derinlerde bir yerlerde şüpheler,kuşkular,endişeler mi dolaşıyor acaba.
Yapmak istediklerimi tüm hücrelerimde hissedecek kadar istiyor muyum?

Yeni bir yıla başlamak üzereyken tüm kuşkulara,endişelere,tüm soru işaretlerine kocaman bir nokta koyarak artık yeni bir cümleye mutlulukla,neşeyle, huzurla başlamamız dileğiyle sevgiler.
Mutlu yıllar

2 yorum:

  1. Mutlu yıllar birtanem.Sıcacık kıpır kıpır bir atmosfer yaratmışsın.Paylaşımlarınla bu yolculuğun içinde yer almaktan büyük keyif alıcam.Hayırlı olsun kucak dolusu sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. Mutlu yıllar birtanem.Sıcacık kıpır kıpır bir atmosfer yaratmışsın.Paylaşımlarınla bu yolculuğun içinde yer almaktan büyük keyif alıcam.Hayırlı olsun kucak dolusu sevgiler...

    YanıtlaSil